Repertóriumok - Az Új Élet (1932–1944) évfolyamának repertóriuma

Katolikus társadalmi, világnézeti és kritikai folyóirat. Az első kisebbségi korszak egyik legfontosabb, tudományos igényű társadalmi-kritikai folyóirata. A csehszlovákiai magyar egyetemisták ifjúsági csoportjai, a Prohászka Ottokár Körök Szövetsége neokatolikus szellemiségű orgánumaként alakult.
1932–1941 között Kassán, majd 1944-ig Budapesten jelent meg. A lap első szerkesztője Rády Elemér volt, majd 1935 őszétől a szerkesztést Sinkó Ferenc vette át, végül 1939-től András Károly kezébe került, egészen a megszűnésig. A repertórium a folyóirat cikkeinek bibliográfiai leírását tartalmazza tárgyszavazva. (összeállította: Roncz Melinda és Sebő Bugár Beáta)

1 2
51 találat

Kérdések vonalán.: 1. évf. 1942. október – 7. sz., 221–223. p. Benne: Sinkó Ferenc: Vita Zilahy adományáról. Az ifjúsági mozgalmak csődjéről is szó esett a katolikus sajtóban A városmajor plébánosától hallottuk… Csak helyeselni tudjuk, hogy a Hivatásszervezet ankétot hívott össze. A magyar nő háborús szerepéről ír egy helyen Prohászka Ottokár. Tanulmányt írt a Katolikus Szemle legutóbbi számában egy piarista tanár. A harmincadik a címe annak a filmnek… Ha már itt tartunk, jegyezzük meg, hogy a magyar kritika hogyan kommentálta az Emberek a havason című magyar filmet. Családmentés–nemzetmentés jelszóval jöt össze a Katolikus Nagygyűlés.: 1. évf. 1942. október – 7. sz., 221–223. p. Benne: Sinkó Ferenc: Vita Zilahy adományáról. Az ifjúsági mozgalmak csődjéről is szó esett a katolikus sajtóban A városmajor plébánosától hallottuk… Csak helyeselni tudjuk, hogy a Hivatásszervezet ankétot hívott össze. A magyar nő háborús szerepéről ír egy helyen Prohászka Ottokár. Tanulmányt írt a Katolikus Szemle legutóbbi számában egy piarista tanár. A harmincadik a címe annak a filmnek… Ha már itt tartunk, jegyezzük meg, hogy a magyar kritika hogyan kommentálta az Emberek a havason című magyar filmet. Családmentés–nemzetmentés jelszóval jöt össze a Katolikus Nagygyűlés.: 1. évf. 1942. október – 7. sz., 221–223. p. Benne: Sinkó Ferenc: Vita Zilahy adományáról. Az ifjúsági mozgalmak csődjéről is szó esett a katolikus sajtóban A városmajor plébánosától hallottuk… Csak helyeselni tudjuk, hogy a Hivatásszervezet ankétot hívott össze. A magyar nő háborús szerepéről ír egy helyen Prohászka Ottokár. Tanulmányt írt a Katolikus Szemle legutóbbi számában egy piarista tanár. A harmincadik a címe annak a filmnek… Ha már itt tartunk, jegyezzük meg, hogy a magyar kritika hogyan kommentálta az Emberek a havason című magyar filmet. Családmentés–nemzetmentés jelszóval jöt össze a Katolikus Nagygyűlés.

Részletek

KategóriaAz Új Élet (1932–1944) évfolyamának repertóriuma
Címkeifjúság / rövidhír / szemelvény / filmművészet / vita / mozgalmak / nők / háború / Katolikus Nagygyűlés
FejezetKérdések vonalán rovat
TelepülésIfjúságfalva [Dedina Mládeže] / Vitanova [Vitanová]
Kiadás éve1942
Rövid URL
ID511005
Módosítás dátuma2021. február 23.

Kérdések vonalán.: 1. évf. 1942. július – 4. sz., 121–123. p. Benne Tíz munkásfőiskolásról számolt be most egy kis füzetben a Hivatásszervezet. Az elmúlt gyártási évadban 41 magyar film készült. Színházi sztárjaink jellemrajzához sok érdekes adattal szolgál az a per… Az Incze Sándorok korát idézik bátor kiállítással azok a plakátok… Az előkelősködés, rongyrázás figyelemreméltó lovagjai a notorikus későn érkezők. Valahol Magyarországon tanácskozásra jöttek össze katolikus vezető emberek. A keresztény egyházak egységéről írt könyvet Kőnig Kelemen ferences atya, Fülek plébánosa. Egy francia napilapban olvastuk a hírt…: 1. évf. 1942. július – 4. sz., 121–123. p. Benne Tíz munkásfőiskolásról számolt be most egy kis füzetben a Hivatásszervezet. Az elmúlt gyártási évadban 41 magyar film készült. Színházi sztárjaink jellemrajzához sok érdekes adattal szolgál az a per… Az Incze Sándorok korát idézik bátor kiállítással azok a plakátok… Az előkelősködés, rongyrázás figyelemreméltó lovagjai a notorikus későn érkezők. Valahol Magyarországon tanácskozásra jöttek össze katolikus vezető emberek. A keresztény egyházak egységéről írt könyvet Kőnig Kelemen ferences atya, Fülek plébánosa. Egy francia napilapban olvastuk a hírt…: 1. évf. 1942. július – 4. sz., 121–123. p. Benne Tíz munkásfőiskolásról számolt be most egy kis füzetben a Hivatásszervezet. Az elmúlt gyártási évadban 41 magyar film készült. Színházi sztárjaink jellemrajzához sok érdekes adattal szolgál az a per… Az Incze Sándorok korát idézik bátor kiállítással azok a plakátok… Az előkelősködés, rongyrázás figyelemreméltó lovagjai a notorikus későn érkezők. Valahol Magyarországon tanácskozásra jöttek össze katolikus vezető emberek. A keresztény egyházak egységéről írt könyvet Kőnig Kelemen ferences atya, Fülek plébánosa. Egy francia napilapban olvastuk a hírt…

Részletek

KategóriaAz Új Élet (1932–1944) évfolyamának repertóriuma
Címkeifjúság / rövidhír / filmművészet / könyvismertető / színházművészet / Fülek
FejezetKérdések vonalán rovat
TelepülésFülekpüspöki [Biskupice] / Ifjúságfalva [Dedina Mládeže]
Kiadás éve1942
Rövid URL
ID510948
Módosítás dátuma2021. február 23.

Kérdések vonalán.: 10. évf. 1941. október – 10. (102.) sz., 275–280. p. Benne: Örömmel hámoztuk ki. [Az erdélyi Hitel új számáról.] Eltűntek a „méltóságosok” a szegedi egyetemről. Hisszük, hogy megbukott… [Keresztény kereskedőréteg, strohmannok…] Nem kenyerünk a felekezetieskedés… [Hozzászólás Isaák Imre Felvidéki magyar című cikkéhez.] Végleg elveszettnek. [A „keresztény” színház– és filmkritikáról.] Itt a súlyos bizonyíték. [Kritikai írás a velencei filmverseny kritikájáról.] A készülő népművelési törvény. Ismét megjelentek. [Az új magyar könyvtermés kritikája.] A primadonnát etetni tilos!: 10. évf. 1941. október – 10. (102.) sz., 275–280. p. Benne: Örömmel hámoztuk ki. [Az erdélyi Hitel új számáról.] Eltűntek a „méltóságosok” a szegedi egyetemről. Hisszük, hogy megbukott… [Keresztény kereskedőréteg, strohmannok…] Nem kenyerünk a felekezetieskedés… [Hozzászólás Isaák Imre Felvidéki magyar című cikkéhez.] Végleg elveszettnek. [A „keresztény” színház– és filmkritikáról.] Itt a súlyos bizonyíték. [Kritikai írás a velencei filmverseny kritikájáról.] A készülő népművelési törvény. Ismét megjelentek. [Az új magyar könyvtermés kritikája.] A primadonnát etetni tilos!: 10. évf. 1941. október – 10. (102.) sz., 275–280. p. Benne: Örömmel hámoztuk ki. [Az erdélyi Hitel új számáról.] Eltűntek a „méltóságosok” a szegedi egyetemről. Hisszük, hogy megbukott… [Keresztény kereskedőréteg, strohmannok…] Nem kenyerünk a felekezetieskedés… [Hozzászólás Isaák Imre Felvidéki magyar című cikkéhez.] Végleg elveszettnek. [A „keresztény” színház– és filmkritikáról.] Itt a súlyos bizonyíték. [Kritikai írás a velencei filmverseny kritikájáról.] A készülő népművelési törvény. Ismét megjelentek. [Az új magyar könyvtermés kritikája.] A primadonnát etetni tilos!

Részletek

Kérdések vonalán.: 10. évf. 1941. február – 2. (95.) sz., 36–46. p. Benne: Vass László: Magyar kalendárium. Emberhalászok. A kétszázadik magyar filmet ünnepeltük. Árvíz, talajvíz fenyegeti a szegedi tanyavilágot. Szeretetfalva. Magyar Vigíliát hirdet Mécs László. Népi mozgalom volt. A diákegység hangzatos jelszavát… [Szekfű Gyula legújabb közírói munkásságáról.]: 10. évf. 1941. február – 2. (95.) sz., 36–46. p. Benne: Vass László: Magyar kalendárium. Emberhalászok. A kétszázadik magyar filmet ünnepeltük. Árvíz, talajvíz fenyegeti a szegedi tanyavilágot. Szeretetfalva. Magyar Vigíliát hirdet Mécs László. Népi mozgalom volt. A diákegység hangzatos jelszavát… [Szekfű Gyula legújabb közírói munkásságáról.]: 10. évf. 1941. február – 2. (95.) sz., 36–46. p. Benne: Vass László: Magyar kalendárium. Emberhalászok. A kétszázadik magyar filmet ünnepeltük. Árvíz, talajvíz fenyegeti a szegedi tanyavilágot. Szeretetfalva. Magyar Vigíliát hirdet Mécs László. Népi mozgalom volt. A diákegység hangzatos jelszavát… [Szekfű Gyula legújabb közírói munkásságáról.]

1 2
51 találat