1950. április 3.
Az SZLKP KB Elnökségének ülésén Viliam Široký pártelnök csehellenes burzsoá nacionalista elhajlással vádolja Gustáv Husákot és Ladislav Novomeskýt. Az ezt követő vita során a magát szintén érintve érző Daniel Okáli elítélően nyilatkozik a csehországi deportálásról, a reszlovakizációról és a Dél-akcióról -ugyancsak a burzsoá nacionalizmus megnyilvánulásainak tartva ezeket.
Hibát talált?
Üzenőfal








