1989. február 14.
A Szövetségi Gyűlés Elnöksége a januári ellenzéki tüntetések nyomán 10/1989. sz. törvényerejű rendeletével hat hónapról egy évre, ill. 5 ezerről 20 ezer koronára növeli a közrendet sértő cselekedetekért kiróható szabadságvesztés és pénzbüntetés felső határát. Február 17-én hasonló tartalmú jogszabályokat fogad el a Cseh Nemzeti Tanács Elnöksége és az SZNT Elnöksége is.
Hibát talált?
Üzenőfal








