1946. október 26.
Mindszenty József esztergomi érsek pásztorlevélben ismerteti Magyarország katolikus püspökeivel a felvidéki magyarságot sújtó jogfosztó intézkedéseket s a csehszlovák kormány 200 000 magyar egyoldalú kitelepítésére vonatkozó szándékát. A pásztorlevél szerint a magyarok fölött ítélkezők ugyanazok a szlovákok, akik annak idején Hitler ösztönzésére élen jártak a zsidóüldözésben is.
Hibát talált?
Üzenőfal








