Szlovákiai Magyar Adatbank » 1946. február 15. 1946. február 15. – Szlovákiai Magyar Adatbank

1946. február 15.

1946. február 15.

A Megbízottak Testülete a lakosságcserével kapcsolatos feladatok elvégzésére létrehozza a Csehszlovák Áttelepítési Bizottságot, határozatot hoz a magyar és német lakosság összeírásáról, egyúttal megbízza a Belügyi Megbízotti Hivatalt, hogy dolgozza ki a reszlovakizáció fő irányelveit.

Hibát talált?

Üzenőfal