1945. november 21.
A magyar kormány Ondrej Djuračka november 15-i nyilatkozata kapcsán szóbeli jegyzékben hívja fel a SZEB figyelmét arra, hogy a szlovák hatóságok a magyar lakosság országon belüli széttelepítésével kész tényeket akarnak teremteni, egyben felkéri a nagyhatalmakat, szólítsák fel Csehszlovákiát a deportálások leállítására, s az ország magyarlakta területeit helyezzék nemzetközi ellenőrzés alá.
Hibát talált?
Üzenőfal








