1945. január 31.
Az amerikai kormány a londoni csehszlovák emigráns kormányhoz intézett jegyzékében – a német és magyar lakosság kitelepítésének igényét bejelentő 1944. november 23-i csehszlovák jegyzékre reagálva – hangsúlyozza, hogy elutasítja a német és magyar lakosság nemzetközi egyezmény nélküli egyoldalú kitelepítését, s az áttelepítések csakis megfelelő nemzetközi egyezmény alapján, nemzetközi ellenőrzéssel és rendezett formában hajthatók végre.
Hibát talált?
Üzenőfal








