1970. május 11.
A Csemadok KB ülésén kezdetüket veszik a szervezeten belüli tisztogatások. Az ülés a szövetség 1968-1969. évi tevékenységéről készült értékelő jelentés meghallgatása után határozatban ítéli el a Csemadok szerveinek munkájában tapasztalt túlkapásokat, s törli a rendkívüli, X. közgyűlésen elfogadott programból a hibás és irreális tételeket, mindenekelőtt azokat, amelyek a Csemadok fő feladataként a magyar kisebbség társadalmi és kulturális érdekeinek képviseletét határozták meg. A KB kizárja a testületből Duray Miklóst, s vezető titkárrá Szőke József helyett Varga Bélát, titkárrá az Elnökségből is visszahívott Varga Sándor helyett az Elnökségbe – Fábry Istvánnal együtt – újonnan visszakerülő Varga Jánost választja.
Hibát talált?
Üzenőfal








