1945. március 7.
Az Oktatás- és Népművelésügyi Megbízotti Hivatal a járási tanfelügyelőkhöz intézett körlevelében szabályozza a tanulók beíratását és az iskolák megszervezését a Magyarországtól visszaszerzett területen. A körlevél szerint az összes iskolában fel kell függeszteni az oktatást, majd gondoskodni kell a tanulók új beíratásáról előbb a szlovák, majd a magyar tanítási nyelvű iskolába, a visszacsatolt területek pedagógusait át kell helyezni a járások szlovák lakosságú részébe, a magyar iskolák igazgatóivá pedig vagy demokratikusan gondolkodó magyar vagy a magyar nyelvet bíró szlovák nemzetiségű pedagógust kell kinevezni.
Hibát talált?
Üzenőfal








