Szlovákiai Magyar Adatbank » 1937. november 19. 1937. november 19. – Szlovákiai Magyar Adatbank

1937. november 19.

1937. november 19.

Beregszász város képviselő-testülete elhatározta, hogy a Csehszlovák Köztársaság fennállásának 20 éves jubileumára szobrot állít Edvard Beneš köztársasági elnöknek. A határozatról értesítették a köztársasági elnök irodáját, ahonnan decemberben a következő választ kapták: „A köztársasági elnök úr elrendelte irodájának, hogy Beregszász községi képviselőtestületének ezért a figyelemért hálás köszönetet mondjon, de egyúttal kérje is meg, hogy az emlékmű felállítására vonatkozó előkészületeket halassza el, hogy a szobor csak a köztársasági elnök úr halála után állíttassék fel.”

Hibát talált?

Üzenőfal