Szlovákiai Magyar Adatbank » 2001. március 1-2. 2001. március 1-2. – Szlovákiai Magyar Adatbank

2001. március 1-2.

2001. március 1-2.

A koalíciós pártok képviselői Pozsonyban a közigazgatási reformról tárgyalnak. Az MKP az arányos választási rendszer, koalíciós partnerei a többségi rendszer alkalmazását javasolják a közigazgatási reformról szóló szavazás során. Mivel a partnerek sem Komárom megyéről, sem a nagy Nyitrai kerületről nem hajlandók tárgyalni, az MKP képviselői elhagyják az ülést. Bugár Béla ezt követően kijelenti: amikor megszületik a kormányhatározat, ösz-szehívják az Országos Tanácsot, hogy döntsenek arról, kilép-e az MKP a kormánykoalícióból. A koalíció tagjai a 12-es közigazgatási modell kialakítását támogatják.

KategóriaKronológia (1993–2004)
Év2001
Rövid URL
ID258286
Módosítás dátuma2008. január 20.

Hibát talált?

Üzenőfal