2000. november 17-18.
Pozsonyban megalakul a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió Pártja. Elnöke Mikuláš Dzurinda, főtitkára Ivan Simko parlamenti képviselő. Dzurinda elképzelése szerint az SDKÚ az öt párt koalíciójából 1998-ban létrejött SZDK szellemiségét vinné tovább, tehát a mečiarellenes, nem baloldali demokraták gyűjtőpártja kíván lenni. A kormányfő továbbra is az SZDK elnöke marad, bár egyre nagyobb az ellentét közte és az anyapártok között.
Hibát talált?
Üzenőfal








