1990. április 27.
Az SZNT Szigeti László alelnök indítványára határozatot hoz a Nemzeti Bizottsági és Nemzetiségi Bizottság kettéválasztásáról és az 1971-ben megszüntetett Nemzetiségi Bizottság újjáalakításáról. Elnöke František Mikloško (KDM); 15 tagja közül 9 szlovák, 4 magyar, l-l pedig ukrán és cseh nemzetiségű.
A Csemadok OV Elnöksége határozatot hoz a szövetség csatlakozásáról a Magyarok Világszövetségéhez, valamint egy együttműködési szerződés kidolgozásáról.
Hibát talált?
Üzenőfal








