Szlovákiai Magyar Adatbank » 1947. november 19. 1947. november 19. – Szlovákiai Magyar Adatbank

1947. november 19.

1947. november 19.

Az SZNT Elnöksége kinevezi az új Megbízottak Testületét, amelyben a DP elveszti korábbi abszolút többségét, s bekerül a testületbe a két kis szlovák párt is.

Elnöke továbbra is a kommunista Gustáv Husák, alelnöke a demokrata párti Milan Polák; tagjai többek között: Mikuláš Ferjenčík (pártonkívüli) belügyi megbízott, Ladislav Novomeský (SZLKP) oktatás- és népművelésügyi megbízott, Jozef Styk (DP) földművelés- és földreform ügyi megbízott. A testület átalakítása jelentős kommunista siker a politikai hatalom megszerzéséért vívott harcban.

Hibát talált?

Üzenőfal