1946. július vége
Budapesten, a magyar Külügyminisztérium kiadásában – a magyar kisebbség jogfosztását csehszlovák és magyar dokumentumokkal illusztrálva – megjelenik a francia nyelvű ún. csehszlovák fehér könyv és annak kiegészítő kötete. Célja a szlovákiai magyarság egyoldalú kitelepítésének megakadályozása, valamint a világ és a békekonferencia figyelmének felhívása a magyar kisebbség jogfosztására.
Hibát talált?
Üzenőfal








