1946. február 25.
A Megbízottak Testülete kiadja 37/1946. sz. végrehajtási utasítását azon németek és magyarok foglalkoztatásáról, akik a köztársasági elnök 33/1945. sz. alkotmánydekrétuma értelmében elvesztették csehszlovák állampolgárságukat. A végrehajtási utasítás szerint az állampolgárságuktól megfosztott németeket és magyarokat a külföldiek foglalkoztatásáról szóló törvények alapján sem szabad alkalmazni, hanem általános munkakötelezettségnek vannak alávetve a 88/1945. sz. dekrétum alapján.
Hibát talált?
Üzenőfal








