Szlovákiai Magyar Adatbank » 1937. november 7. 1937. november 7. – Szlovákiai Magyar Adatbank

1937. november 7.

1937. november 7.

Ungváron nagy ünnepség keretében méltatták a Szovjetunió fennállásának 20 éves jubileumát, melyen minden katonai és polgári hatóság, több közművelődési egyesület képviseltette magát. A Kárpáti Magyar Hírlap írta november 19-i számában: „Egyedül Ungváron méltatták a szovjet 20 éves fennállását. […] Ezt a kommunisták egy fő fészkében, Beregszászban sem tudták a városházán elérni.”

Hibát talált?

Üzenőfal