Szlovákiai Magyar Adatbank » 1937. november 4. 1937. november 4. – Szlovákiai Magyar Adatbank

1937. november 4.

1937. november 4.

Hrabár Konstantin kárpátaljai kormányzó Ungváron sajtóvacsorán kijelentette: „az autonómia teljes bevezetése a közeljövőben fog bekövetkezni […] Podkarpatszka Rusz nem nemzeti autonómiát kapott és ezért ezt magának senki ki nem sajátíthatja. Mi azt akarjuk, hogy ebben az országban a masaryki szellem érvényesüljön és ez legyen az otthona mindazoknak a népeknek, kik jóban és rosszban ezer év óta együtt éltek, dolgoztak, szenvedtek, küszködtek.” „Ezt az autonómiát nem monopolizálhatja a ruszin nemzet, de nem monopolizálhatják a magyarok és a zsidók se.” – Megalakult a PRMKE borzsovai helyi szervezete. Elnök: Darcsi Miklós.

Hibát talált?

Üzenőfal