1921. május 25.
Rozsnyó város képviselőtestülete újból foglalkozik a város megszüntetett magyar középiskoláinak ügyével. Ezen a közgyűlésen sor kerül egy memorandum elfogadására, amelyet közvetlenül T. G. Masaryk köztársasági elnökhöz juttatnak el. A kérelem lényege: Rozsnyón állítsák vissza a két megszüntetett magyar középiskolát, amíg azonban minderre sor kerül, gondoskodjanak a teljes magyar nyelvű középiskolai oktatás lehetővé tételéről oly módon, hogy „a működésben levő állami reálgimnáziumban már szeptember 1-től feltétlenül nyittassanak meg az összes magyar párhuzamos osztályok az első osztálytól kezdve, nehogy gyermekeink még továbbra is kénytelenek legyenek nélkülözni a műveltség áldásait”.
Hibát talált?
Üzenőfal








