1921. július 18.
A pozsonyi Szlovákiai Teljhatalmú Minisztérium illetékesei közlik a szlovenszkói és ruszinszkói Általános Magyar Tanítóegyesület delegációjával, hogy egyesületük alapszabályát csak abban az esetben vehetik tudomásul, ha az csakis mint a „szlovenszkói magyar tanítók egyesülete” kezdi meg működését, mivel az eredeti név megtartása esetén a kárpátaljai illetékes hatóságok jóváhagyását is ki kell kérni. Kovács Alajos elnök ezzel kapcsolatban kijelenti: nem akarják tovább halogatni az egyesület működésének hatósági engedélyezését, ezért a nevéből törtlik a „Ruszinszkói” jelzőt.
Hibát talált?
Üzenőfal








