1919. január 6.
Samuel Zoch modori evangélikus lelkész, Pozsony vármegye és a város kinevezett csehszlovák zsupán-kormánybiztosa katonai asszisztenciával megjelenik a pozsonyi megyeházán, és ott átveszi a vármegye és a város közigazgatásának irányítását Jankó Zoltán magyar kormánybiztos-főispántól. Zoch zsupán ugyanezen a napon felhívással fordul Pozsony város közönségéhez, és mindenkit józan belátásra int. A közönséget kérem, hogy számoljon azzal a megdönthetetlen ténnyel, hogy Pozsony város a csehszlovák államhoz tartozik, s ezen már változtatni nem lehet. A felhívás a következő szavakkal végződik: a leghatározottabba hangsúlyozom, hogy az államunk ellen való izgatást, a fegyveres erő ellen kifejtett mindennemű ellenséges magatartást, államunk nyelve ellen való izgatást a legnagyobb szigorral fogom megtorolni.
Hibát talált?
Üzenőfal








