1919. augusztus 26.
Rozsnyón megjelenik egy bizottság A. Štefánek iskolaügyi referens vezetésével, amely a városban működő mindkét középiskolát mind a premontrei rend vezetése alatt álló Katolikus Főgimnáziumot, mind az Ágostai Hitvallású Evangélikus Főgimnáziumot feloszlatottnak nyilvánítja. Štefánek azonban kilátásba helyezi, hogy a csehszlovák iskolaügyi kormányzat a soron következő iskolai évbe egy csehszlovák tannyelvű reálgimnáziumot létesít a városban.
Hibát talált?
Üzenőfal








